PlayStation 5 zahájí předprodej mnohem dříve, než se očekávalo

Nejnovější generace herní konzole od Sony, PlayStation 5, se dostane na trh nejspíš výrazně dříve, než nasvědčovaly původní odhady. Sony totiž oficiální vydání datovala až na konec roku 2020, poslední zprávy jsou ale pro fanoušky PS5 více než příznivé. Předprodej na globálních trzích by měl být totiž zahájen již v březnu tohoto roku.

Důvodem urychlení uvedení na trh je nejspíš konkurenční boj mezi Sony (s PS5) a Microsoftem (s Xbox Series X). Společnost Sony se tímto krokem snaží vyrovnat Microsoftu, jehož nejnovější model herní konzole již před svým vydáním mezi uživateli slaví větší úspěchy.

Kromě samotné konzole, Sony chystá také vydání nového herního ovladače DualShock, určeného pro PS5. Ten potěší několika vylepšeními. Na přední straně gamepadu bude chybět tlačítko PS a naopak přibudou dvě další tlačítka na zadní straně. Dojde také k vylepšení celkové ergonomie.

Podle dostupných informací by měl být nový PlayStation vybaven na míru vyrobeným procesorem AMC společnosti AMD s frekvencí až 3,2 GHz. Jeho výkon tak bude čtyřikrát vyšší než u předchozího modelu PS4. Současně bude PS5 vybaven 24 GB Gddr6 + 4 GB ddr4 paměti, vestavěným 2TB SSD vysokorychlostním diskem, sledováním paprsků (ray tracing), 3D efekty apod. Potěší také výrazně nižší spotřeba energie v pohotovostním režimu, která bude jen 0,5 W (pro srovnání původní PS4 měla spotřebu 8,5 W). Pořizovací cena je dohadována zhruba na 11 000 Kč.

Zdroj: gizchina.com