PlayStation nebude mít prezentaci na konferenci E3

PlayStation nebude mít na nadcházejícím ročníku největší herní výstavy E3 žádné zastoupení. Bude to poprvé ve čtyřiadvacetileté historii této akce, divize Sony PlayStation vynechá. Zástupci společnosti to potvrdili v rozhovoru, který poskytli společnosti Game Informer.

Podle něj jde o reakci na vývoj herního průmyslu a hledání nových možností jak fanouškovské komunitě prezentovat prezentovat novinky novým neotřelým způsobem. Sony má vlastí, v této chvíli zatím tajné plány, ty by mělo fanouškům sdělit později.

Jedná se už u druhou významnou herní událost týkající se konzole PlayStation, kterou v poslední době společnost Sony zrušila. Na začátku prosince totiž neproběhne tradiční událost PlayStation Experience, která nastiňovala kalendář vydávání nových titulů pro příští rok a ukázal také pokroky v jejich vývoji.

Mezi analytiky se spekuluje, proč Sony své předváděcí akce ruší. Jednou z možností je, že pomalu nastává období, kdy na současnou generaci konzolí bude výrazně ubývat AAA obsahu a Sony jednoduše nemá, co by předvedla. Předpokládá se, že příští generace konzolí vyjde v roce 2020 a řady vývojářských společností chystá obsah právě pro ně.

Druhým důvodem může být i to, že především prosincová akce, měla podpořit předvánoční prodeje konzole. Po letošní herní sezóně, které byla doslova přeplněná opravdu kvalitními tituly různých žánrů, Sony vyhodnotilo, že to nebude nutné, protože zvláště říjnové vydání westernové akce Red Dead Redemption 2 podpoří prodeje, bez nutnosti dalších propagačních akcí. Je velmi pravděpodobné, že letošní sezóna byla vrcholným představením současné generace konzolí PlayStation.

Zdroj: gameinformer.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.