Foto: se svolením Sony

PlayStation nově podporuje přihlašování pomocí přístupového klíče

Nově při každém přihlášení k účtu PlayStation už nebudete muset zadávat heslo. Společnost Sony Interactive Entertainment (SIE) spustila podporu přístupových klíčů (passkey) pro účty PlayStation, což znamená, že se jednoduše můžete přihlásit prostřednictvím mobilního zařízení nebo počítače a k přihlášení použít funkci odemykání obrazovky. Pokud například k odemykání telefonu používáte kód PIN, otisk prstu nebo obličej, budete se tímto způsobem moci dostat i do svého účtu PlayStation.

Na oficiální stránce společnost informuje o výhodách používání přístupových klíčů, mezi jinými například tato metoda snižuje zranitelnost účtu. Jak vysvětluje SIE, přístupový klíč nelze opakovaně použít ani předat, ať už neúmyslně, nebo záměrně, takže jsou odolné proti phishingu a únikům dat.

Chcete-li nastavit přístupový klíč, stačí přejít na stránku Zabezpečení v části Správa účtů. Tam můžete aktivovat tuto možnost a vytvořit přístupový klíč podle pokynů na obrazovce. Společnost varuje, že některé hardwarové bezpečnostní klíče mohou způsobit problémy a že by bylo lepší používat místo nich synchronizované přístupové klíče v mobilních zařízeních. Varuje také před používáním mobilních kódů PIN jako přístupových klíčů v systému Android a jako poskytovatele přístupových klíčů doporučuje iCloud Keychain, Google Password Manager, 1Password a Dashlane. Po nastavení této možnosti budete vyzváni k použití přístupového klíče, kdykoli se budete chtít přihlásit na konzoli PlayStation 5 nebo PlayStation 4. Tuto možnost však můžete kdykoli deaktivovat, pokud se chcete vrátit k přihlašování pomocí hesla.

Zdroj: engadget.com