foto: se svolením Valve

Počet ověřených nebo hratelných her pro Steam Deck dosáhl 3 000

Přenosné herní zařízení Steam Deck od společnosti Valve se již od uvedení na trh potýkalo s různými problémy. Někteří uživatelé si například stěžovali na hlasitý ventilátor, jiní byli nespokojeni s velmi omezeným počtem her, které byly na zařízení dostupné.

Valve se tyto problémy snaží co nejrychleji vyřešit. Společnost nedávno vydala update, který snížil hlasitost ventilátorů, přičemž ale dokázal udržet teplotu zařízení na velmi nízkých hodnotách. Valve se stejně tak pokouší stále navyšovat počet her dostupných na zařízení. Server Gaming on Linux uvedl, že pro Steam Deck je v tuto chvíli k dispozici více než 3000 hratelných titulů.

Z těchto 3000 titulů je 1535 v kategorii ‘hratelných’ her a 1565 v kategorii ‘ověřených’ her. Ověřené hry byly zkontrolovány společností Valve a je zaručeno, že na systému Steam Deck budou fungovat v podstatě bezchybně. Hry nacházející se v kategorii ‘hratelných’ nemusí na Steam Decku běžet plynule, ale i tak by podle Valve měly být ve většině případů hratelné.

Mezi nejnovější tituly, které byly do seznamu přidány, patří rytmická hra Thumper a bojovka Temtem, která má vyjít v early access verzi v září tohoto roku. Nedávno se v katalogu Steam Deck také objevila stále populárnější MMO hra Final Fantasy 14.

Zdroj: www.engadget.com