Foto: se svolením Portkey Games

Podívejte se na 14 minut z Hogwarts Legacy, jedinečné RPG z bradavické školy čar a kouzel

Videoher s tematikou Harryho Pottera již byla vyrobena celá řada. Nicméně to, co nyní ukázalo vývojářské studio Avalanche Software vypadá více než slibně. Chystané RPG Hogwarts Legacy s otevřeným světem Harryho Pottera má všechny předpoklady pro to stát se jednou z nejlepších her o kouzelnících z Bradavic. Vývojáři nyní ukázali 14 minut záběrů ze hry (na konci tohoto článku), můžete si proto udělat vlastní obrázek o tom, co nás čeká.

Hráč si bude moci vytvořit vlastní postavu, která bude samozřejmě zařazena do jedné ze čtyř bradavických kolejí. Stejně jako mladí kouzelníci z knižní předlohy, i ve hře budete chodit na hodiny kouzel (přestože začínat budete již jako studenti pátého ročníku – to pravděpodobně proto, abyste nezačínali jako jedenáctiletý kluk nebo holka).

Hlavního hrdinu samozřejmě nečeká pouze studium, ale i souboje, při nichž bude potřeba používat různé kombinace kouzel podle slabin nebo schopností nepřátel, přičemž kombinovat by mělo být možné až desítky kouzel. Postavu v průběhu hry čeká také progres, a to díky získávání schopností a kouzelnického vybavení. Hráč se tak profiluje ve skutečného kouzelníka, který ovládá určitou specifickou oblast kouzel.

Nicméně vzhledem k tomu, že se děj hry Hogwarts Legacy odehrává v roce 1 800 (tedy před událostmi původních knih, ale i nejnovější série filmů Fantastická zvířata), hráči budou muset počítat s tím, že ve hře nepotkají mnoho známých tváří. Děj však bude poutavý a bude se týkat vzpoury mudlů proti kouzelnickému světu.

Hra Hogwarts Legacy měla vyjít již v minulém roce, později však byla odložena na letošek. Prozatím neznáme přesné datum, vyjít by však měla v průběhu letošních prázdnin, a to na PC, PS5, PS4, Xbox One a Xbox Series X/S.

Zdroj: theverge.com