Foto: Wikimedia Commons

Podle Elona Muska Apple „plně obnovil” reklamu na Twitteru

Podle Elona Muska společnost Apple plně obnovila inzerci na Twitteru. Miliardář to uvedl během rozhovoru na Twitter Space, který v sobotu vysílal ze svého soukromého letadla. Musk 28. listopadu tvrdil, že Apple z větší části přestal inzerovat na Twitteru a pohrozil, že odstraní aplikaci pro iOS z App Store. „Nenávidí snad svobodu projevu?” ptal se Musk svých příznivců a dále rozehrál téma cenzury.

Podle deníku New York Times společnost Apple dočasně zastavila reklamu na Twitteru po střelbě v klubu Q v Colorado Springs 19. listopadu. List poznamenává, že společnosti mají tendenci po střelbě a katastrofách své reklamy na Twitteru omezovat, a to především proto, že nechtějí vidět své produkty vedle tweetů o lidských tragédiích.

Dva dny poté, co Musk komentoval činnost Applu, uvedl, že se setkal s Timem Cookem. „Vyřešili jsme nedorozumění ohledně možného odstranění Twitteru z App Store,” napsal. „Tim jasně řekl, že o tom Apple nikdy neuvažoval.” V sobotu Musk dodal, že Apple je největším inzerentem na Twitteru. Téhož dne poděkoval inzerentům za návrat na Twitter.

Také Amazon má v plánu znovu začít na Twitteru inzerovat, uvedla na Twitteru editorka Platformeru.

Zprávy o návratu společností Apple a Amazon na Twitter přicházejí v souvislosti s průběžnými zprávami, že příjmy společnosti z reklamy od Muskova převzetí koncem října výrazně poklesly. Během prvního týdne mistrovství světa ve fotbale v Kataru společnost podle deníku Times dosáhla pouze asi 20 % příjmů z reklamy, které v tomto období očekávala. V posledních týdnech společnost opakovaně snižovala své interní prognózy příjmů pro poslední kvartál. Twitter údajně očekával, že ve čtvrtém čtvrtletí vydělá přibližně 1,4 miliardy dolarů, postupně ale toto číslo snížil na 1,1 miliardy dolarů. Musk již dříve zaměstnancům sdělil, že společnost je v zoufalé finanční situaci, a varoval, že bankrot není vyloučen.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.