Foto: se svolením Tesla

Podle Elona Muska by Tesla mohla začít dodávat kybernetické vozy v polovině příštího roku

Generální ředitel Tesly Elon Musk během hovoru s investory uvedl, že společnost doufá, že začne dodávat svůj Cybertruck, elektrický pick-up poháněný bateriemi, „v polovině příštího roku.“ Jedná se o konkrétnější časový plán, než Musk uváděl dříve – v hovoru k výsledkům za poslední čtvrtletí řekl, že vůz přijde „snad příští rok.”

Původně Tesla své plány ohledně Cybertrucku oznámila již v roce 2019, s cílem zahájit výrobu koncem roku 2021. V srpnu 2021 však společnost informovala o odkladu do roku 2022 a Musk během lednového hovoru k výsledkům společnosti za 4. čtvrtletí tuto předpověď dále posunul až na „snad” příští rok. Mezitím konkurenti jako Ford a Rivian uvedli na trh vlastní elektrické pickupy, přičemž Ford uvedl, že v roce 2023 plánuje vyrobit 150 000 kusů pickupu F-150 Lightning.

Jedním z charakteristických rysů vozu Cybertruck je jeho obskurní hranatý design – vypadá jako model ze staré videohry. Společnost měla zřejmě problémy s tím, aby byl tento design bezpečný pro použití v reálném světě; koncem roku 2021 Musk na Twitteru napsal, že se obává o stěrač vozu. V současnosti jde o jedno obrovské rameno, které má jedním tahem očistit celé čelní sklo.

Musk neupřesnil, co Tesle zbývá udělat pro to, aby se Cybertruck dostal na silnice. Společnost se však v posledních měsících potýkala s problémy ve výrobě i u svých stávajících vozů, neboť továrna, kterou otevřela v čínské Šanghaji, se opakovaně potýkala s odstávkami kvůli COVID-19. „Tesla nemá problém s poptávkou, máme problém s výrobou,” řekl Musk v hovoru k výsledkům.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.