Foto: se svolením Microsoft

Podle Microsoftu hry ve službě Xbox Cloud Gaming již streamovalo více než 10 milionů lidí

Microsoft se může pochlubit novým rekordem – cloudovou herní službu Xbox Cloud Gaming využilo pro streamování her již více než 10 milionů lidí. Tuto informaci poskytl generální ředitel Microsoftu Satya Nadella během hovoru k výsledkům společnosti za třetí čtvrtletí.

Cloudové hraní přitom patří mezi funkce, které jsou dostupné pouze v rámci úrovně Xbox Game Pass Ultimate za 14,99 dolarů měsíčně. Tato čísla jsou zajímavější právě proto, že jde o placenou službu. Kromě toho jde i o zajímavý údaj z oblasti, v rámci níž konkurenční služby (Stadia, GeForce Now) statistiky neuvádějí.

Game Pass je viditelně populární. Microsoft v lednu uvedl, že se počet předplatitelů této služby rozrostl na 25 milionů, což je nárůst z 18 milionů před rokem. Na druhou stranu je potřeba říci, že není jasné, jak Microsoft definuje, co se počítá za streamovanou hru z Xbox Cloud Gaming, takže nevíme, kolik současných předplatitelů je do tohoto počtu skutečně zahrnuto. Je také vhodné zmínit, že se můžete zaregistrovat na měsíc do služby Xbox Game Pass Ultimate za pouhý dolar a pak ji zrušit. Není ale jasné, kolik uživatelů, kteří takto postupovali, bylo do statistiky zahrnuto.

Pravdou ale je, že služba Xbox Cloud Gaming je dostupná na řadě zařízení – přístup je umožněn jak ze zařízení s Androidem, tak s iOS, samozřejmostí je také PC a konzole Xbox. Hráči tak mohou streamovat velkou knihovnu her pro Xbox na široké škále zařízení. Tato variabilita pochopitelně oblíbenost služby prudce zvyšuje.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.