Podle průzkumu bylo loni v USA poškozeno přes 50 mil. displejů smartphonů

Podle průzkumu provedeného společností SquareTrade došlo v loňském roce v USA k poškození 50 mil. smartphonových obrazovek. Znamená to tedy, že každou hodinu se poškodilo 5761 displejů. Z průzkumu také vyplývá, že škody na svém telefonu nahlásilo 66 % majitelů.

Nejčastějším typem poškození byla prasklá obrazovka (29 % případů), druhým poškrábaný displej (27 %), třetím nefungující baterie (22 %) a čtvrtým (16 %) špatná funkčnost displeje nebo odštípnuté hrany či strany smartphonu.

Zdaleka nejčastější příčinou poškození telefonů byl pád na zem (74 %), vypadnutí z kapsy (49 %), pád do vody (39 %), sražení ze stolu či přepážky (38 %), pád do toalety (26 %) a v 22 procentech případů bylo poškození smartphonu způsobeno vypadnutím z batohu nebo brašny.

Dalším zajímavým a možná i překvapivým zjištěním průzkumu je to, že za výměnu poškozených obrazovek lidé v USA loni zaplatili 3,4 mld. dolarů a že 38 % uživatelů je nikdy vyměnit nenechá, protože služba se jim zdá příliš drahá.

Autoři průzkumu závěrem konstatují, že mnoho dnešních smartphonů se sice chlubí velkou odolností displejů, když však dojde např. na každodenní pády, zdaleka tak spolehlivé být nemusejí. Je to dané mimo jiné tím, že moderní drahé telefony mají nezřídka celoskleněný a jiný módní design, což se odráží i na ceně oprav – oprava i malého poškození displeje takového smartphonu může vyjít i na stovky dolarů.

 

Zdroj: techspot.com, prnewswire.com