Foto: Larian Studios

Podle šéfa Larian Studios Baldur’s Gate 3 nikdy nebude na Game Passu

Podle šéfa Larian Studios Swena Vinckeho nemáme čekat, že by se Baldur’s Gate 3 někdy objevilo na Game Passu. Tvůrce hry na rovinu řekl, že studio nikdy neuvažovalo o umístění hry do předplatného Game Pass od Microsoftu. K tomuto prohlášení došlo pouhý týden poté, co byla hra oficiálně uvedena na konzolích Xbox řady X/S.

Vincke tvrdí, že Baldur’s Gate 3 je “velká hra”, která je k dispozici za “přiměřenou cenu”. Vyzdvihl také, že titul neobsahuje mikrotransakce a má komplexní příběh. Dle Vinckeho dostanou hráči “to, za co si zaplatí”. Podle webu HowLongToBeat trvá dohrání Baldur’s Gate 3 více než 140 hodin, což v přepočtu dělá asi 40 centů (9 Kč) za hodinu. To Vincke považuje za “férovou nabídku”.

Larian Studios není Microsoft. Jedná se o malou společnost, která potřebuje všechny peníze, které může dostat, přičemž Vincke naznačuje, že hráči, kteří za Baldur’s Gate 3 zaplatí plnou cenu, umožní vývojářům “pokračovat ve vytváření dalších her”.

Microsoft je přesvědčen, že Game Pass zvyšuje prodeje zahrnutých titulů. To protože hráči si předplacené hry mohou oblíbit a poté se rozhodnout je zakoupit mimo samotné předplatné. Existují pro to i důkazy. Podle údajů zveřejněných serverem VentureBeat byl Starfield v rámci Game Passu k dispozici ode dne uvedení na trh, ale přesto se dokázal stát nejprodávanějším titulem měsíce září.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.