Podle Sony její konzole zdraží, pokud americká vláda rozšíří cla na další čínské zboží

   Sony varovala, že bude muset zdražit PlayStationy, pokud americká vláda rozšíří cla na další zboží dovážené z Číny. Bílý dům, který letos v květnu zvýšil cla z 10 na 25 % u čínského zboží v hodnotě 200 mld. dolarů, nyní hrozí, že 25% tarifem zatíží další čínské zboží v hodnotě 300 mld. dolarů, které by zahrnovalo i videoherní konzole.

Japonský technologický a herní obr spolu s dalšími giganty Nintendem a Microsoftem zaslali v červnu vládnímu úřadu Office of the United States Trade Representative dopis, v němž konstatují, že navrhovaná cla by měla na jejich byznys výrazně negativní vliv, ale že nejvíce by na ně doplatili američtí spotřebitelé nebo malé společnosti, jako jsou vývojáři videoher.

Autoři dopisu odhadují, že na spotřebitele by se muselo na nákladech přímo přenést kolem 840 mil. dolarů a že v ohrožení by se ocitlo na 200 tisíc amerických pracovních míst.

Nintendo každopádně již v červnu začalo z Číny preventivně přesouvat výrobu nových modelů konzole Switch do jihovýchodní Asie. Sony a Microsoft se nicméně podle všeho touto cestou zatím vydat neplánují (Microsoft podle několik týdnů starých spekulací zvažoval přesun výroby Xboxů na Tchaj-wan a do dalších zemí jihovýchodní Asie, což vzápětí popřel).

 

Zdroj: theverge.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.