Podle studie britské herní asociace může být eSport branou ke kariéře v herním průmyslu

Podle studie britského herního sdružení Ukie (The Association for UK Interactive Entertainment) má eSport potenciál vzbudit v mladých hráčích zájem o kariéru v herním průmyslu i akademické obory související s počítači. Studii s názvem Esports: Engaging Education pro asociaci vypracovala Staffordshirská univerzita společně s Newmanskou univerzitou a data byla získána od hráčů  účastnících se turnaje Digital Schoolhouse Esports.

2000 lidí ve věku od 12–18 let naznačilo, že tato konkrétní zkušenost s eSportem v nich vyvolala větší zájem o herní průmysl a studium oborů, které s kariérou v této oblasti souvisejí. Konkrétně 94 % dotázaných uvedlo, že díky turnaji se začali více zajímat o počítače a různé počítačové obory, a 88 % respondentů turnaj nasměroval k uvažování o kariéře na poli videoher.

Ze studie rovněž vyplývá, že eSport povzbuzuje zájem o týmové sporty (podle 82 % dotázaných), zlepšuje schopnosti jako týmová spolupráce (80 %) nebo má podle 74 % respondentů příznivý vliv na zlepšování komunikačních dovedností.

Pro asociaci je klíčovým zjištěním to, že eSport by mohl být nástrojem, který má potenciál nasměrovat mladé lidi k oborům a dovednostem, jichž se nejen britské ekonomice v současnosti nedostává. „Tato studie ukazuje, že eSport může být důležitým prostředkem k vyvolání zájmu o důležité schopnosti v oblasti interaktivní zábavy,“ uvedla v tiskovém prohlášení šéfka asociace doktorka Jo Twistová.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.