Podle uniklé zprávy OSN ukradla Severní Korea prostřednictvím kyberútoků 2 miliardy dolarů k financování svého jaderného programu

Podle uniklé zprávy OSN ukradla Severní Korea prostřednictvím kyberútoků kolem dvou miliard dolarů, aby mohla financovat svůj jaderný a raketový program. Peníze měla odcizit např. z finančních institucí nebo tržišť s kryptoměnami.

Ve zprávě se také uvádí, že hackeři nejizolovanější země světa podnikli v poslední letech minimálně 35 kyberútoků v 17 zemích. Na svědomí je prý mají stejné hackerské skupiny, které poslední desetiletí pracují pro severokorejskou zpravodajskou službu Reconnaissance General Bureau.

   Hackeři se podle zprávy zaměřují zejména na zmíněná tržiště s kryptoměnami a „těžební“ operace, protože pro vlády toto téma dosud nebylo takovou prioritou. To se však může změnit  v souvislosti s plánem Facebooku na zavedení vlastní kyberměny s názvem libra, který je již nyní pod drobnohledem americké vlády. Podle některých expertů by se libra mohla stát doslova magnetem pro hackery.

Že jsou kryptotržiště pro Severní Koreu velmi lákavým cílem, svědčí i zpráva bezpečnostní společnosti Group-IB z konce loňského roku, podle níž hackerská skupina Lazarus ukradla během zhruba roku a půl kyberměnu za stovky milionů dolarů (psali jsme zde).

 

Zdroj: techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.