Foto: Unsplash

Podle zprávy Evropské unie má X velký problém s dezinformacemi

Společnost X (dříve známá jako Twitter) by kvůli velkému množství dezinformací na své platformě mohla mít brzy vážné potíže s úředníky Evropské unie. Podle nové zprávy EU se totiž právě tato platforma na šíření dezinformací nadměrně podílí.

Nedávno vstoupil v platnost zákon, který vyžaduje, aby největší sociální platformy zveřejňovaly podrobnosti o tom, jak nakládají s dezinformacemi. Desítky společností navíc přistoupily i na dobrovolné poskytování informací o tom, jak řeší tento problém. Společnost X však v květnu oznámila, že od této dohody odstupuje a uvedla, že bude dodržovat přísnější dezinformační zásady vyžadované zákonem DSA.

Podle zjištění EU společnost X předstihla mnoho svých větších konkurentů, pokud jde o objem dezinformací na platformě: „X (…) je platformou s největším poměrem dezinformačních příspěvků,“ uvedla ve svém prohlášení místopředsedkyně Evropské komise Vera Jourová. Zároveň bylo zjištěno, že X se umístilo na nejvyšší příčce v objevitelnosti dezinformací, následováno Facebookem a Instagramem.

Společnost X na žádost o komentář nereagovala. V sérii tweetů ze svého účtu Global Affairs společnost zpochybnila pravdivost údajů a uvedla, že i nadále bude dodržovat DSA. Jourová nicméně ve svém prohlášení uvedla, že Muskova platforma nebude ze zákona vyňata jen proto, že od kodexu odstoupila, a potvrdila, že EU bude X dále sledovat.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.