Podpora streamových služeb na konzoli Nintendo Wii končí, utlumeny budou i další služby

Herní konzole v dnešní době nejsou pouhé hračky, ale dokáží nahradit i řadu dalších přístrojů, jako jsou například přehrávače. Streamingové služby podporuje řada konzolí, včetně starších, jakou je například Nintnedo WII. Avšak právě u ní to zřejmě nebude trvat dlouho. Uživatelé Netflixu, kteří jej sledovali prostřednictvím konzole Wii obdrželi v minulém týdnu mail, že Netflix svoji službu ke 31.2019 na tuto platformu ukončí.

Toto oznámení naznačilo, že společnost Nintendo brzy zastaví veškeré stremovací službu pro svoji starší konzoli. To znamená, že se podobné zprávy jako od Netflixu se zřejmě dočkají také předplatitelé dalších služeb jako je Amazon Prime nebo Hulu.

Tento krok souvisí s omezováním služeb souvisejících s konzolí, kterou Nintendo prodávalo v letech 2005 až 2011 a jedná se tak o jeho nejstarší v dnešní době podporované zařízení. Například Wii shop Channel, který slouží k distribuci virtuálních kopií her bude uzavřen také v 31. ledna příštího roku.

Zajímavé je, že řada streamingových služeb, podporovaných konzolí Wii nebyla doposud na jejím nástupci konzoli Switch spuštěna. Stream Hulu začal být podporován minulý rok. Minulý týden se pak začalo mluvit o možné podpoře YouTube a služba Netflix zatím potvrzena nebyla. Přitom je Nintendo Switch oblíbenou konzolí, která svými prodeji dokázala porazit veškeré své předchůdce.

Zdroj: theverge.com