Foto: se svolením LVCC

Podzemní tunel společnosti Boring Company nyní vede až k Las Vegas Strip

Las Vegas Convention Center Loop je podzemní dopravní systém, který je prvním komerčním projektem společnosti The Boring Company Elona Muska. Tento projekt za 52,5 milionu dolarů tvoří dva jednosměrné tunely pro vozidla v hloubce 40 metrů pod zemí a tři stanice pro cestující. LVCC Loop je určen pro přepravu účastníků kongresů přes kongresový areál o rozloze 200 akrů zdarma v plně elektrických vozidlech Tesla za méně než dvě minuty. Pěšky by tato vzdálenost trvala zhruba 25 minut. Systém je navržen tak, aby při maximální kapacitě přepravil 4 400 osob za hodinu pomocí 62 vozidel. Do budoucna se plánuje rozšíření systému po celém areálu letoviska.

Přestože cesta od kongresového centra v Las Vegas k Tacos El Gordo (tradiční cesta na CES) je dlouhá jen něco málo přes jeden kilometr, je velmi pravděpodobné, že řada účastníků dá přednost právě jízdě pod zemí. To umožňuje právě oficiální otevření nejnovější stanice.

Tato odbočka ze stávající sítě LVCC Loop (která vede pod severní a jižní halou centra) spojuje kongresové centrum přímo se sesterskou stanicí pod pozemkem World Resorts na druhé straně South Las Vegas Boulevard. Společnost Boring Company očekává, že cesta bude trvat jen několik minut. Do budoucna navíc plánuje dopravní síť rozšířit o více než 55 dalších zastávek.

Společnost Boring Company zahájila práce na tunelech vedoucích pod LVCC již v roce 2019, v květnu následujícího roku dokončila výkopové práce a 20. dubna 2022 zahájila provoz.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.