Foto se svolením společnosti Nintendo

Pokračování titulu Zelda: Breath of the Wild vyjde příští rok

Největší otázka včerejší akce Nintendo Direct byla – představí Nintendo novou Zeldu? Tato série oslaví v letošním roce neuvěřitelné 35. narozeniny a od vydání posledního regulérního pokračování uplynuly již čtyři roky. Zatím poslední díl Breath of the Wild byl navíc velmi úspěšný a stal se jedním ze stavebních kamenů vysokých prodejních čísel Nintenda Switch.

Na konci své show Nintendo opravdu novou Zeldu s neoficiálním podtitulem Breath of the Wild opravdu představilo. Vše, co o hře zatím víme, obsahuje krátký trailer, kterým Nintendo hru představilo. Graficky vypadá novinka podobně jako Breath of the Wild, avšak jasně vidíme rozdíly.

Hra bude zřejmě více orientovaná vertikálně, takže si užijeme lezení, létání a skoky. Království Hyrule se totiž (možná jen částečně) rozpadne na létající ostrovy, mezi nimiž se budeme s hlavním hrdinou pohybovat. Link také dostane nové schopnosti, mezi kterými nechybí průchod zdmi, hrátky s ohněm nebo kapalinami. To spolu s opět bravurně fungující fyzikou skýtá velké množství možností a především zábavy.

Příběh zatím neznáme, ale vypadá to, že centrální hrad a s ním i princezna Zelda opět padnou do područí padoucha Ganona. Příběh ale nebyl ani v Breath of the Wild důvodem, proč hru hrát. Přesné datum vydání hry neznáme, Nintendo ale slibuje rok 2022. Velkou otázkou je potom kompatibilita, avšak vzhledem k tomu, že zatím nevyšla žádná revize konzole Switch, můžeme počítat s tím, že na původní konzoli si hru zahrajeme.

Zdroj: Nintendo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.