Policie v Jersey láká zloděje na falešné balíčky Amazonu

Vánoce jsou časem velkého utrácení a to k sobě láká také zloděje. Policie v Jersey City v USA se rozhodla toho využít a nastražila na zloděje důmyslnou past. Před několik domů umístili policisté převlečení za poslíčky balíky společnosti Amazon, bez toho, že by majitele domu zastihli doma (v USA to bývá běžné). Jak můžeme tušit nešlo o standardní balíčky, ale o jakési návnady, které obsahují mimo jiné také přesný GPS lokátor. Na balíčky zároveň dohlíželi také kamery.

Policisté si vybrali ty části města, kde jsou drobné krádeže nejběžnější a kde má společnost Amazon problém s odcizením svých zásilek. Domy pro tuto „operaci“ zapůjčili někteří členové sboru. V rámci operace si museli navíc nechat nainstalovat speciální kameru, která celý proces krádeže natáčela. Celou operaci z právního hlediska posvětil městský žalobce.

Jeden z balíčků nevydržel na zápraží domů ani tři minuty, než jej zloděj ukradl. Samozřejmě byl krátce po té zadržen policií. Vyšetřovací orgány nesdělily, jaké obvinění bylo dotyčnému sděleno. Nebylo ani specifikováno, jak je akce rozsáhlá a zda trvá i nadále. Jistou je, že slouží také jako prevence, protože zloději v dané oblasti nemají jistotu, kdy ukradnou pravý balíček a kdy návnadu nastrčenou místním policejním oddělením.

Amazon se dlouhodobě potýká s krádežemi svých zásilek. U domů opatřených chytrými zámky nabízí službu Amazon Key, kdy majitel domu umožní na dálku kurýrovi přístup domu nebo bytu, kde mu zásilku nechá. Je také možné určit zastupujícího souseda, který zásilku přebere a při návratu domů si jí může majitel vyzvednout. To je nepochybně méně high-tech řešení.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.