Zdroj: http://prayerteam365.com/

Populární streamer Vikkstar ukončil hraní Call of Duty: Warzone, vadí mu míra podvádění

Hráč Vikkstar patří mezi nejpopulárnější streamery současnosti. Na svém YouTube kanále má více než sedm milionů odběratelů a jeho videa běžně přesahují milionovou sledovanost. V posledním půl roce se věnoval mimo jiné i hraní free to play multiplayerové akce Call of Duty: Warzone. Tu však nyní opouští, důvodem je podle něj velké množství cheaterů.

Hru, kterou vydalo studio Activision loni v březnu, vyzkoušeli desítky milionů hráčů a je stále velmi populární. Její vydavatelé dříve slibovali hráčské komunitě, že s případnými podvodníky, kteří by porušovali pravidla hry, nebude mít žádné slitování. To se však podle Vikkstara (celým jménem Vikram Singh Barn) bohužel neděje.

„Hra je v nejhorším stavu, v jakém kdy byla, Activision ve skutečnosti neřeší, kolik hackerů ve hře je,“ řekl ve svém videu, v němž vysvětluje své rozhodnutí. „Situaci je třeba napravit, jinak hrozí skutečný konec hry.“ Podle něj je problém najít v současné chvíli lobby, kde by nebyl alespoň jeden podvodník. Vikkstar přichází se svým prohlášením krátce poté, co hru oficiálně opustil další populární streamer NickMercs.

Ve světě Warzonu je možné narazit na hráče využívající všemožné druhy nelegálních vylepšení. Od aimbotů schopných mířit přesně na hlavu, přes pohled skrz překážky a snazší odhalení protivníků, až po možnost léčit své zdraví.

Bojovat proti takovýmto praktikám je jednoznačně v zájmu samotných tvůrců hry. Příliš velké množství podvodníků citelně snižuje popularitu her. V minulosti byli někteří cheateři dokonce za svou činnost odsouzeni k poměrně vysokým pokutám.

Zdroj: bbc.com