Poslední Jedi navštíví ISS

Sága Star Wars má mnoho fanoušků o tom není třeba diskutovat. Spoustu z nich se chystá na premiéru nejnovějšího dílu série v kostýmech svých oblíbených postav. Avšak i když budou jejich kostýmy sebedokonalejší, nedosáhnou díky nim na atmosféru jedné exkluzivní a veřejnosti nepřístupné projekce. Ta se totiž uskuteční přímo ve vesmíru, na palubě mezinárodní orbitální stanice ISS.

Astronauti si budou moc film vychutnat na některém z notebooků nebo projektoru na stanici, několik set kilometrů nad zemským povrchem s výhledem do volného vesmíru. Včera to potvrdila jak agentura NASA, tak produkční společnost Disney, která má na ságu práva. Přesný čas projekce zatím nebyl určený, je také možné, že se kosmonauti podívají na film ve více skupinách. Není ani jasné, jestli byl film odeslán formou digitálního souboru, anebo bude součástí zásob, které na stanici přiveze zásobovací modul v pátek.

Sledování filmů na ISS je vcelku běžnou odpočinkovou aktivitou a kosmická stanice má rozsáhlou filmotéku, obsahující více než 500 titulů. Od klasických černobílých filmů až po nejnovější tituly. Součástí jsou samozřejmě i vesmírné klasiky od Vetřelce až po Kubrickovu 2001: Vesmírná odysea. Astronauti mohou sledovat filmy ve volném čase, během cvičení na pásu nebo také během filmových maratonů, které občas pořádají.

Ale pozor, nevíme, kdy přesně budou kosmonauti poslední díl Star Wars sledovat. A protože jsou někteří z nich aktivními přispěvateli na sociální síť Twitter, může se stát, že prozradí část děje. NASA se zatím nevyjádřila, na které straně síly současné osazenstvo ISS stojí a jestli jsou v tomto názoru jednotní. Světelné meče ani laserové pistole však součástí výbavy stanice nejsou, takže případné spory budou muset řešit pouze slovně nebo pomocí síly.

Zdroj: inverse.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.