Potřebovali byste se někdy rozdvojit? Tak se nechte vytisknout!

Zní to vám titulek divně? Ono to trochu divné je. Ale možná je to zároveň úspěšná služba budoucnosti, kdo ví. Vytisknout si vaší vlastní 3D kopii budete moci velmi brzy díky startupu Beheld, který vznikl v nedávné době. Založili jej Kat Kinkead and Peter Weijmarshausen ze společnosti Shapeways, která nabízela 3D tisk zákazníky zaslaných modelů. Oba společníci figurovali ve vedení firmy, avšak chtěli zkusit něco nového a po krátkém přemýšlení je napadlo, že vzhledem k tomu, jakým způsobem pokročila fotografická technologie, je možné dnes relativně dokonale vytvářet 3D modely lidských postav, a nápad byl na světě. Novince pomohly i nové možnosti 3D tisku, které umožňují věrnější podání barev.

Systém je velmi jednoduchý, vstoupíte do speciálního skeneru, ve kterém uděláte pózu, v níž chcete být zachyceni. Zařízení vás kolem dokola vyfotí a z výsledku sestaví 3D model. Ten zákazník dostane jednak v elektronické podobě, a pokud si připlatí 40 dolarů a tak i jako vytištěný barevný model.

Oba zakladatelé firmy plánují poskytovat své služby ve formě stánků v nákupních centrech nebo jinde ve veřejných prostorech. Zavést by také chtěli službu pro párové skenování, která by mohla mít také velký úspěch. Ze „selfie“ 3D tisku by se mohl stát opravdový fenomén. Babičky 3D podobizny svých vnoučat určitě ocení a nebudou zdaleka jediné.

V budoucnu by se skenovací stánky měly objevit po celých spojených státech a v Evropě, úspěch by mohl mít nápad taky ve východní Asii. Do budoucna by navíc mohly přibýt speciální efekty jako výbuch, prostředí vesmíru a další. Otázkou je, kdy společnost napadne přejít z miniaturizovaného tisku k tisku v poměru 1:1.

Zdroj: techcrunch.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.