Zdroj: wikipedia.org

Potvrzení plateb pomocí Asistenta Google bude možné kromě otisku prstu či rozpoznání tváře provádět jednoduše i hlasem

Asistent Google získal v průběhu čtyř let své existence již řadu vylepšení a praktických funkcí. Nedávno šlo například o aplikaci Action Blocks, díky níž si může uživatel výrazně zjednodušit ovládání použitím snadno dostupných zkratek na displeji.

Kromě toho společnost také v poslední době testuje funkci hlasového potvrzování u některých typů nákupů provedených prostřednictvím Asistenta Google. Funkce je již dostupná pro malé procento uživatelů.

Novinku lze nalézt ve službách Google > Více > Nastavení > Asistent Google > You > Payments (Platby). Podrobný postup je také k dispozici v nápovědě Google Asistenta.

Pokud váš telefon již novou funkci podporuje, v poslední záložce Payments můžete nastavit údaje pro platby (pokud jste tak ještě neučinili) a povolit Asistentovi zpracovávat vaše nákupy. Po dokončení tohoto kroku se na displeji zobrazí obrazovka, která obsahuje výchozí údaje o platbách: platební metodu (číslo účtu), doručovací adresu a možnosti potvrzení plateb. Potvrzení pomocí otisku prstu nebo detekce obličeje, jsou běžné metody, které se standardně používají. Kýženou novinkou je právě hlasové potvrzení.

Podle informací z webu Android Police Google potvrdil, že hlasové potvrzení zpočátku nebude možné použít u všech nákupů, a uživatelé jej tak budou moci využít jen při nákupech v rámci aplikací či online objednávek v restauracích (a nebude dostupná např. u Nákupů Google). Možnosti využití jsou omezeny také cenovým limitem.

Kromě toho společnost potvrdila, že funkce hlasového potvrzení nákupů bude určena i pro inteligentní reproduktory a displeje Google. Vzhledem k tomu, že tato zařízení zpravidla postrádají skener otisků prstů i technologii na rozpoznávání obličeje, novinka u nich bude více než žádoucí. Na druhou stranu je otázkou, nakolik bude rozpoznávání hlasu efektivní. Například technologii na rozeznání obličeje lze totiž poměrně snadno ošálit například fotografií.

Více informací se každopádně možná dozvíme již brzy, a to na online události při slavnostním spuštění Android 11 Beta 3. června.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.