Foto: Unsplash

Pouze tři hodiny týdně – Čína omezila čas strávený při online hraní pro nezletilé hráče

V současné době se hraní videoher s různou pravidelností věnuje většina dětí a dospívajících. Tento trend narůstající v posledních letech výrazně posílila proticovidová opatření, kvůli nimž byla řada dospělých, ale právě i dětí nucena začít trávit čas hlavně doma. Každopádně i tato záliba by měla mít svoji míru (ostatně jako jakákoli jiná činnost), aby nezačala negativně ovlivňovat život hráče, například vznikem závislosti. Takový přístup se ale jen velmi těžko vysvětluje dětem a dospívajícím. Právě oni tak často pravidelně tráví i několik hodin denně sezením před obrazovkou.

K razantnímu kroku v této věci se rozhodly čínské regulační orgány. Podle nového prohlášení tak musí čínské herní platformy (jako je Tencent a NetEase) od pondělí 30. srpna dodržovat nové nařízení, které omezuje dobu hraní online her pro nezletilé hráče na pouhé tři hodiny týdně.

To v praxi znamená, že hráči mladší 18 let budou od nynějška moci hrát online hry pouze jednu hodinu od 20 do 21 hodin v pátek, sobotu a neděli a o státních svátcích. Ještě doposud přitom platilo mírnější omezení, které stanovovalo limit pro hraní online her na 1,5 hodiny denně.

Podle agentury Reuters musí velké čínské herní společnosti omezit hraní online her mimo uvedené dny a hodiny. To znamená, že budou muset zavést systém pro ověřování jména a věku, který zjistí skutečnou identitu hráče.

K tomuto kroku se čínské regulační orgány podle vlastního vyjádření rozhodly z rostoucí obavy ze vzniku závislosti čínské mládeže na videohrách. Kromě toho je naplánována také širší spolupráce s rodiči a školami. Zhruba před měsícem přitom státní média zveřejnila článek, v němž online hry označila za „duchovní opium“.

Zdroj: theverge.com