Powerbanka DOCA nabízí kapacitu 95 000 mAh a dokáže nastartovat auto

Pod pojmem powerbanka si většina z nás představí malý kapesní akumulátor, sloužící k dobíjení mobilního telefonu nebo jiné drobné elektroniky. DOCA 95000 je zařízení trochu jiného typu. Jedná se kufříkovou powerbanku s kapacitou neuvěřitelných 95 000 mAh. Díky tomu dokáže několikrát nabít notebook nebo dokonce nastartovat auto, svou kapacitou dokáže v mnoha případech nahradit přenosné naftové generátory.

I přes svou velkou kapacitu je DOCA velmi skladná má rozměry 218×100×224 mm a váhu pouhých 2,8 kilogramu. Díky tomu není problém vozit jí nejen v autě, ale i nosit sebou. Díky své skladnosti má potenciál stát se dobrou průvodkyní digitálních nomádů.

Její tvůrci počítali s tím, že bude používaná nejen pro nabíjení mobilů nebo sluchátek a vybavili jí 22OV zásuvkou ke které lez připojit jeden z mnoha adaptérů ať už pro standardní zástrčky nebo pro různé typy notebooků. Je k ní možné připojit zařízení s maximálním výkonem 500 W takže malá campingová lednička nebo televizor pro ní nejsou žádným problémem.

Stav akumulátoru je zobrazován na digitálním displeji na boku zařízení. Opětovné nabití je díky dodávané výkonné nabíječce bleskové a do 8 hodin je baterie opět plná. Samozřejmostí jsou u značky DOCA integrované ochrany proti přebití, přehřátí i přepětí.

Zdroj: tisková zpráva