Foto: Warner Bros

Práce na druhé sezóně The Last of Us pozastaveny kvůli stávce hollywoodských scenáristů

Stávka hollywoodských scénáristů pokračuje už druhým týdnem a zapříčinila pozastavení příprav dalšího očekávaného seriálu. Podle webu Variety se zastavila produkce druhé řady seriálu The Last of Us od HBO, a to přitom natáčení mělo začít už začátkem roku 2024.

Práce na seriálu byly pozastaveny přímo uprostřed castingu. Variety uvádí, že pro druhou řadu seriálu zatím neexistuje žádný scénář a castingový tým místo toho žádal herce, aby četli repliky převzaté přímo ze hry The Last of Us Part II, na které bude příběh nové sezóny seriálu založen.

Scénárista a showrunner seriálu Craig Mazin momentálně stávkuje se zbytkem scenáristů z Writers Guild of America (WGA). Ti se rozhodli přestat pracovat poté, co začátkem tohoto měsíce zkrachovala jednání o lepších platech se společnostmi Warner Bros. a Netflix. Neil Druckmann, režisér herní série The Last of Us a spolutvůrce adaptace pro HBO, na seriálu momentálně také nepracuje, uvádí Variety.

Jedním z hlavních sporných bodů jsou odměny scénáristů za streamování. Zatímco společnosti jako Netflix nebo HBO inkasují stamilionové zisky, někteří scénáristé si sotva vystačí s penězi, a to i když jejich pořady převezmou velké streamovací platformy. První sezóna seriálu The Last Of Us byla pro HBO Max obzvlášť velkým hitem, kdy každý z dílů sledovalo přes 32 milionů diváků.

Uprostřed stávky se zastavily práce i na dalších populárních seriálech, včetně Stranger Things od Netflixu a seriálu Star Wars Andor od Disney.

Zdroj: www.kotaku.com