Startup Stock Photos

Práce s e-maily je nejběžnější internetovou aktivitou ve Velké Británii

Posílání e-mailů je ve Velké Británii nejčastější aktivitou při práci s internetem, a to přes stále rostoucí popularitu sociálních sítí. Informuje o tom britský institut Office for National Statistics ve svém každoročním průzkumu.

82 % dospělých v průzkumu institutu uvedlo, že internet používá nejvíce na práci s e-maily, což je o 3 procentní body více než v minulém roce.

71 % respondentů tráví čas na internetu hledáním zboží a služeb a pro 66 % jsou prioritou sociální sítě.

64 % dotázaných se připojuje na internet kvůli čtení zpráv nebo magazínů. Toto číslo se za posledních 10 let ztrojnásobilo. Internetové bankovnictví vyhledává již 63 % Britů, což je nárůst o více než dvojnásobek za posledních 10 let. 77 % respondentů uvedlo, že internet je pro ně primární platformou pro nakupování, hlavně sportovních potřeb a šatů.

Podle průzkumu stoupá počet lidí, kteří se připojují k internetu mobilním zařízením.

Za tímto účelem používá mobilní telefon 78 % dotázaných, o 3 procentní body více než v roce minulém. Celkový počet lidí v domácnostech, kteří mají přístup k internetu, dosáhl již „kulatých“ 90 %, což je nepatrný nárůst oproti 89 % zaznamenaným loni.

Britský statistický institut Office for National Statistics provedl šetření na více než 2 500 dospělých obyvatel z celé Velké Británie.

 

Zdroj: bbc.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.