Foto: se svolením LinkedIn

Pracovní AI kouč LinkedIn vám napíše motivační dopis a upraví životopis

V loňském roce začala společnost LinkedIn na své platformě experimentovat s nástroji umělé inteligence, které by měli pomoci uchazečům o zaměstnání. Nyní společnost přidala řadu nových AI funkcí pro své prémiové předplatitele, kteří jsou #OpentoWork, včetně personalizovaného životopisu, motivačních dopisů a snazšího vyhledávání pracovních nabídek.

Změny mají urychlit některé z nejúnavnějších aspektů hledání nové pozice. Vylepšená funkce vyhledávání pracovních nabídek nyní například umožňuje hledat pozici pomocí dotazů typu ,,najdi mi práci v marketingu, která je plně remote a platí alespoň 100 000 dolarů ročně”. To je poměrně jednoduchý popis, ale každý, kdo někdy hledal práci na LinkedIn (bez pomoci AI), ví, že zúžit nabídku pracovních míst pomocí klíčových slov může být často problém.

Jakmile pak najdete pozici, která vás zajímá, vestavěný asistent vám může poskytnout zpětnou vazbu ohledně vaší kvalifikace a pomoci vám s přihláškou. Můžete nahrát kopii svého současného životopisu a umělá inteligence LinkedIn vám na základě popisu pracovní pozice poradí, co aktualizovat. Stejně tak může LinkedIn vygenerovat motivační dopisyna základě vašich zkušeností a pracovního místa, o které se chcete ucházet. Nástroj by tak především mohl být užitečný pro lidi, kteří se ucházejí o desítky pracovních míst najednou, a to také zejména proto, že mnoho společností stejně používá software AI k vybírání žádostí.

Produktový manažer LinkedIn Rohan Rajiv říká, že tyto nástroje mají být pro uživatele spíše odrazovým můstkem než univerzálním řešením. ,,Chceme usnadnit lidem, kteří mají problém o sobě něco napsat, aby mohli nějak začít – a ne jen zírat na prázdnou obrazovku a snažit se dát něco dohromady,” říká pro Engadget.

Zdroj: engadget.com