Právník Facebooku: uživatelé na platformě nemají žádné soukromí

Podle právníka Facebooku Orina Snydera nemají uživatelé největší sociální sítě ve skutečnosti žádné soukromí. Prohlásil to jen den poté, co šéf společnosti Mark Zuckerberg při setkání s akcionáři řekl, že chce vybudovat sociální platformu zaměřenou na ochranu soukromí uživatelů.

„Nemůže dojít k žádnému narušení soukromí, protože zde není žádné soukromí,“ prohlásil Snyder doslova při soudním stání projednávajícím hromadnou žalobu na Facebook týkající se loňského skandálu se zneužitím osobních dat desítek milionů uživatelů britskou firmou Cambridge Analytica. Mínil tím nejen Facebook, ale sociální média jako taková. Jeho argumentace se opírala o to, že uživatelé dali předtím se sdílením jejich údajů s třetími stranami souhlas.

Podle Zuckerberga je však „jednou z největších otázek, jíž se budeme v příštích 5–10 letech usilovně věnovat, realizace vize sociální platformy kladoucí důraz na soukromí“. Akcionářům také sdělil, že Facebook je v jeho očích „digitálním náměstím“, ale že soukromí a jeho ochrana je tím, co bude v následujících letech „táhnout“ produktovou strategii společnosti.

S podobnými slovy přišel Zuckerberg i v dubnu v rámci vývojářské konference Facebook F8, kde prohlásil, že „budoucnost je soukromá“, a představil zde také 8 pilířů, na nichž má budoucí Facebook stát. Mezi ně patří např. šifrování veškeré komunikace, propojení chatovacích aplikací Messenger, Instagram a WhatsApp nebo možnost nechat automaticky mizet po uplynutí určité doby více starších příspěvků.

 

Zdroj: digitaltrends.com,thenextweb.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.