Foto: Unspash

Předplatitelé Premium+ budou moci na X publikovat dlouhé příspěvky

X nově umožňuje ověřeným organizacím a předplatitelům Premium+ publikovat dlouhé příspěvky. Funkce také získala základní rozhraní pro editaci textu, které zahrnuje vložená média a některé možnosti formátování textu, například možnost vytvářet seznamy s odrážkami. Zdá se také, že příspěvky mohou být delší než limit 25 000 znaků, který v současnosti platí pro funkci delších příspěvků pro předplatitele Premium.

Pozoruhodné je, že Twitter začal pracovat na delších formátech příspěvků dávno před převzetím společnosti Elonem Muskem. Společnost ukázala ranou verzi, původně nazvanou Poznámky již v roce 2022, kdy se snažila nalákat autory newsletterů a další tvůrce na tuto funkci. Musk loni v létě potvrdil, že se na publikačních nástrojích stále pracuje.

Zavedení publikačních nástrojů je výjimečné, protože Musk se k novinářům na své platformě často choval nepřátelsky. V loňském roce Musk nařídil změnu doporučovacího algoritmu X tak, aby se odkazy na zpravodajskou platformu Substack nezobrazovaly v kanálech uživatelů Pro vás, což mělo neblahý vliv na dosah mnoha nezávislých autorů. X také loni na podzim odstranil titulky ze zpráv sdílených na platformě (titulky se nakonec vrátily, ale s mnohem menším písmem).

Zdroj: engadget.com