Foto: twitter.com

Předplatitelé X Blue mohou nyní nově stahovat videa

X, sociální síť dříve známá jako Twitter, nyní nově umožňuje uživatelům stahovat videa ze svých webových stránek. To ale pouze v případě, že je splněno několik kritérií. Za prvé, tvůrce musí výslovně povolit stahování obsahu, který zveřejňuje. Dále je možnost ukládat videa k dispozici výhradně ověřeným uživatelům, což jsou většinou lidé platící za X Blue. Elon Musk novou funkci oznámil na svém účtu a dodal, že ověření uživatelé mohou stahovat obsah klepnutím na nabídku s elipsou (…) v pravém horním rohu obrazovky, když je video v režimu celé obrazovky. Musk také uvedl, že X brzy umožní i stahování videí v mobilu.

Doposud, když lidé chtěli video z platformy stáhnout, museli použít webové stránky nebo aplikace třetích stran. Na aplikace třetích stran budou dále odkázaní neplatící uživatelé X. Tento krok není překvapivý, vzhledem k tomu, že společnost v poslední době přidávala nové funkce pouze pro platící uživatele, zatímco neplatící uživatele omezovala. V červnu například společnost oznámila, že aby vyřešila problémy se spamem, tak omezí počet zpráv, které mohou neplatící uživatelé posílat. Společnost také přistoupila k omezení počtu příspěvků, které mohou neověřovaní uživatelé vidět, na 600 denně.

Ověření uživatelé mezitím měli možnost publikovat příspěvky o délce až 25 000 znaků a bylo jim umožněno zveřejňovat videa o délce až tři hodiny. Společnost také nedávno poskytla předplatitelům služby Blue možnost skrýt své modré zaškrtnutí v případě, že nechtějí dávat najevo, že za službu platí.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.