Foto: Unsplash

Předplatné YouTube Premium si již pořídilo více než 100 milionů uživatelů

YouTube dosáhl nového milníku ve svém předplatném Premium. Toto předplatné si od ledna letošního roku pořídilo více než 100 milionů uživatelů, včetně uživatelů, jež prozatím zvolili bezplatnou zkušební verzi. To je nárůst o 20 milionů členů za něco málo přes rok, což znamená, že od září 2021 se toto číslo zdvojnásobilo. YouTube se daří čísla zvyšovat i přes navýšení ceny za službu Premium o 2 dolary měsíčně, které bylo zavedeno loni v létě.

Není jasné, kolik lidí skutečně využívá službu YouTube Music (Premium zahrnuje přístup k této službě). Nicméně pravdou je, že hudební streamovací služba má výrazně méně placených uživatelů než Spotify, které mělo k 30. září 220 milionů členů Premium. Apple již počet předplatitelů Apple Music neuvádí. Poslední číslo, které společnost u této služby uvedla, bylo 60 milionů předplatitelů v roce 2019.

Bez ohledu na to je placená služba YouTube s Apple Music a Spotify Premium těžce srovnatelná. YouTube Premium je do velké míry samostatná platforma s mnoha výhodami, kvůli čemuž může být těžké vrátit se k bezplatné verzi služby prošpikované reklamami poté, co jste si pořídili Premium. Velmi užitečná je možnost stahování videí pro sledování offline a funkce přehrávání na pozadí. Music YouTube je pro mnoho uživatelů jen další výhodou navíc.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.