Foto: Unsplash

Přemýšlíte o investici do akcií společnosti Tesla? Poradíme vám, jak na to

Společnost Tesla není jen výrobce elektromobilů, ale zaměřuje se i na výrobu úložišť elektrické energie a stává se také důležitým hráčem na poli obnovitelných zdrojů energie. Není proto divu, že akcie této společnosti patří k nejsledovanějším a lákají investory.

Pokud i vy uvažujete o zajímavé investici, ale nevíte, jak koupit akcie Tesly, připravili jsme pro vás stručný návod, jak začít investovat u nás v České republice. Nákup akcií lze rozdělit do čtyř kroků: Nejdříve je potřeba najít brokera, který akcie nabízí; důležité je zjistit si všechny dostupné informace o akciích Tesly; otevřít si účet a vložit na něj finanční prostředky a nakonec akcie Tesly (Tesla stock) nakoupit.

Jak najít brokera, který nabízí akcie Tesly?

Nejdříve je potřeba najít autorizovaného online brokera, který obchod zprostředkuje. Na českém trhu v současné době existuje poměrně velké množství brokerů, je ale vhodné najít si regulovaného brokera, který poskytuje nízké obchodní provize. Mezi nejlepší české brokery patří eToro, Capital.com, Plus500, Libertex a AvaTrade.

Jaké informace byste si měli dopředu zjistit?

Ačkoli akcie společnosti Tesla v průběhu posledních let strmě rostou, někteří investoři tvrdí, že jsou nadhodnocené. Abyste se proto dokázali správně rozhodnout, zda, kolik a kdy budete investovat, je důležité, abyste znali některé základní informace. Mezi ně patří zejména cenový vývoj akcií, informace o výplatě dividend a v neposlední řadě vývoj samotné společnosti.

Jak si otevřít účet u brokera?

K tomu, abyste mohli v České republice nakupovat akcie společnosti Tesla, si musíte nejdříve zřídit online obchodní účet u zprostředkovatele (brokera), obvykle to lze provést přímo na jeho stránkách. Například eToro jej nabízí pod tlačítkem „Tak se přidejte“.

Jak koupit akcie Tesly?

Poté, co je váš účet schválen, již můžete začít se samotným nákupem akcií Tesly. Pokud využijete eToro, na hlavní stránce zadáte do vyhledávajícího pole v horní části obrazovky Tesla nebo TSLA, kliknete na první výsledek a přejdete na stránku společnosti Tesla. Po stisknutí tlačítka Obchodovat jste přesměrováni na objednávkový formulář, do něhož zadáte částku, kterou chcete investovat a potvrdíte tlačítkem Otevřít obchod. Do akcií Tesly můžete investovat jakoukoli částku vyšší než 1 200 korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.