Zdroj: pexels.com

Přepnutí všech aplikací do tmavého režimu na Android 10 už díky nové verzi DarQ nepotřebuje root

Poté, co Google představil výhody tzv. dark mode na prémiových OLED displejích a v rámci mnoha svých aktualizací přidal tuto novou funkci, mezi uživateli smartphonů prudce vzrostla obliba nového zobrazení a začali požadovat celosystémovou funkci tmavého režimu. Operační systém Android 10 přinesl řadu praktických funkcí, z nichž jedna zahrnuje právě celosystémovou podporu pro tmavý režim u aplikací, který jej podporují.

Má to ale jeden háček. Přestože Google do svého systému implementoval aktualizaci, která nutí všechny aplikace k přepnutí do tmavého režimu (a to i těch, které tuto funkci nepodporují), platforma Android dosud nenabízela podobnou možnost, tedy povolit nucený tmavý režim pro všechny aplikace (a tedy nejen pro ty, které jej podporují).

To se ale nyní změnilo díky komunitě XDA Recognized Developer Quinny899, která již v červnu loňského vydala aplikaci DarQ schopnou vynutit tmavý režim ve všech aplikacích. Dosud ale DarQ pro vynucení tmavého režimu vyžadoval root (zvýšené oprávnění pro provádění změn), což znamenalo, že uživatelé bez tohoto oprávnění nemohli danou službu využít. Komunita XDA ale zapracovala na vylepšení, a díky tomu verze 1.2 DarQ funguje v systému Android 10 i bez root. K tomu, aby měl uživatel volný přístup ke změně aplikací na tmavý režim je ale nutné stáhnout skript ADB (aplikace vyžaduje udělení oprávnění na úrovni prostředí ADB, nikoli root).

DarQ ve verzi 1.2 nově nabízí také službu usnadnění přístupu, díky níž umí vyhodnotit, které aplikace jsou v popředí, povolit u nich tmavý režim a zároveň dark mode deaktivovat u aplikací v pozadí. Aplikaci je navíc možné nově spustit také na zařízeních OnePlus s OxygenOS.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.