Foto: se svolením Tesla

Přepracovaný Model 3 společnosti Tesla nabízí zajímavá vylepšení, k dostání bude brzy i v Evropě

Vylepšený Model 3 společnosti Tesla se nyní začal prodávat v Evropě, Číně a dalších zemích. Nabízí lehce přepracovaný design (zejména v přední části, díky čemuž vůz působí elegantněji a zároveň došlo ke zlepšení aerodynamiky), větší dojezd a modernizovaný interiér s novými materiály. V některých regionech ale dojde i ke zvýšení ceny. V Evropě by se měl začít prodávat příští měsíc.

„Ujeďte až 629 km na jedno nabití díky vylepšenému vnějšímu designu, který byl optimalizován pro maximální aerodynamiku,“ píše Tesla na svých stránkách. Nový údaj odpovídá zvýšení dojezdu o 10–12 % ve srovnání s předchozím modelem.

Tesla také slibuje zpříjemnění kvality jízdy díky kombinaci tužší karoserie a vylepšeného odpružení. V nabídce jsou dvě nové barvy (sytě červenou a šedou), které se oproti základní bílé barvě prodraží o 2 000 eur a mají se lehce měnit v závislosti na úhlu pohledu a osvětlení.

Vylepšení se dočkal i interiér (přičemž fyzické ovládací prvky stále nejsou nikde vidět). Tesla slibuje sofistikovanější materiály, odvětrávaná sedadla a přizpůsobitelné ambientní osvětlení spolu se zadní dotykovou obrazovkou, která cestujícím na zadních sedadlech zpřístupní ovládání zábavy a klimatizace. Hlavní dotyková obrazovka nabídne díky tenčím rámečkům více využitelného prostoru i lepší jas, kontrast a citlivost.

Nová verze by také měla být podstatně tišší, a to díky 360stupňovému akustickému sklu, které by mělo zaručit maximální ticho v kabině vozu. Co se týče zvuku, přichází vylepšený Model 3 také s lepším zvukovým systémem, který nově zahrnuje až 17 reproduktorů, dva subwoofery a dva zesilovače.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.