Přes výlohu obchodu „leakla“ kamera GoPro Hero 7

Přes výlohu obchodu „leakla“ chystaná kamera firmy GoPro Hero 7. S únikem přišel uživatel platformy Imgur Austin Mittelstadt, který na sociální síti Reddit sdílel sérii fotografií  novinky. Ty však byly z obou platforem krátce poté smazány. Představení kamery se očekává v průběhu září.

Ze snímků vyplývalo, že kamera se bude prodávat ve třech barvách – bílé, stříbrné a černé. Vyčíst z nich bylo možné také to, že bude mít některé obvyklé funkce, které byly k vidění u předchozích modelů, jako např. stabilizaci obrazu (má používat vylepšenou stabilizaci na způsob tříosého kamerového držáku) a vodotěsnost do hloubky až 10 m. Modely v bílé a stříbrné barvě neměly na rozdíl od černé varianty přední displej, s čímž výrobce přišel již u řady Hero 4, kdy ji postrádal právě také stříbrný model.

Společnost má za sebou několik těžkých let. Na jaře roku 2016 smrskla svou produktovou řadu na pouhé tři modely (Hero 4 Black, Hero 4 Silver a Hero 4 Session) a v souvislosti se snahou snížit náklady a soustředit se na menší množství produktů loni vydala 360° kameru Fusion a kameru Hero 6. Kvůli ušetření nákladů také odešla z trhu s drony. Tyto kroky se jí podle všeho vyplatily – po dvou letech loni vykázala ziskový kvartál.

Součástí nové strategie je i vydávání cenově dostupných základních modelů – prvním z nich byla na jaře letošního roku kamera GoPro HERO za 199 dolarů. Další se mají objevit ještě letos.

 

Zdroj: theverge.com