Prezident společnosti Nintendo tlumí očekávání, Switch Pro letos nevyjde

Ten, kdo netrpělivě vyhlíží příchod konzole Nintendo Switch Pro, bude zřejmě zklamaný. První oficiální zpráva tohoto roku, která se týká této hybridní konzole zní totiž jasně – v letošním roce žádné hardwarové novinky nečekejte. Prezident společnosti Nintendo, Shuntaro Furukawa, sdělil tuto novinku ve své zprávě investorům společnosti, kterou přednesl tento týden.

Furukawa poukázal na to, že podle zvyklostí týkajících se herních konzolí, by měla být konzole Switch v polovině svého životního cyklu. Vzápětí dodal, že se věří, že základ nového systému konzolí, který za pomocí Switche položili, je velmi silný.

Konzole Switch vyšla v roce 2017 a loni se dočkala dvou novinek. Tou první byla první revize hardwaru, která ovlivnila především baterii, druhou potom vydání odlehčené verze konzole Nintendo Lite, která je cenově dostupnější, ale neumožňuje odpojení ovladačů Joy-Con ani dokování do televize.

Právě v loňském roce se začalo mluvit o vydání nové vylepšené verze Switche a vypadalo to, že letos opravdu vyjde. Je možné, že Nintendo k nevydání konzole motivoval i fakt, že původní Swich má i tři roky po svém vydání velmi dobrou prodejnost. Podle informací vydaných Nintendem se počet prodaných kusů konzole pohybuje okolo 50 milionů kusů a zájem o ni příliš neklesá.

Switch má největší konkurenci v konzolích PlayStation a Xbox. Oproti nim má však výhodu v tom, že má kategorii sám pro sebe, protože umožňuje hraní jak v přenosné, tak dokované verzi. Druhou výhodou je bohatý obsah, který je tvořen kombinací exkluzivních titulů přímo z dílny Nintenda a hrami třetích stran, které sice nelámou rekordy v grafických benchmarcích, ale nabízí kvalitní hratelnost a právě na ní je úspěch Nintenda založen.

Zdroj: nintendo.co.jp

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.