Připravovaný Pro Mode od Apple by měl dočasně zvýšit výkon MacBooků

Pokud patříte mezi skladní fanoušky MacBooků, máme pro vás dobrou zprávu: Apple totiž chystá softwarové vylepšení Pro Mode, které by mělo umět dočasně navýšit výkon u nové beta verze MacOS Catalina 10.15.3.

Informací o vylepšení je prozatím dostupných poměrně málo, víme ale, jak bude Pro Mode fungovat. Zrychlení by mělo být patrné zejména na chodu systémových aplikací, bohužel s největší pravděpodobností současně dojde ke snížení životnosti baterie a zvýšení míry hlučnost ventilátoru, jelikož zlepšením výkonu dojde k překročení limitní rychlosti ventilátoru. Zapnutí a vypnutí Pro Modu přitom bude podobné jako je tomu u režimu Nerušit. Což znamená ručně anebo pomocí automatické aktivace či deaktivace po uplynutí určitého časového intervalu (např. jednoho dne).

Jde tedy o dočasné zvýšení výkonu stroje, což je umožněno záměrnou ignorací některých omezení, která jsou v přístroji nastavena právě za účelem úspory energie. Tato funkce je nejspíš známa většině uživatelů herních notebooků, které obvykle nějakým podobným režimem dočasného navýšení výkonu disponují.

Dosud ale není jasné, kdy se Pro Mode objeví ve finální verzi systému MacOS a jestli bude kompatibilní se všemi verzemi počítače Mac, nebo jen s některými modely. Můžeme ale předpokládat, že se jí dočká 16palcový MacBook Pro od Apple. Ten je totiž vybaven novým tepelným designem, který umožňuje tento typ navýšení výkonu. Server 9to5Mac také uvedl, že podobně by mohl Pro Mode získat také nový 13palcový model MacBook Pro, který také disponuje tepelným designem. Na další detaily a informace si ale budeme muset ještě chvíli počkat.

Zdroj: mashable.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.