Příští generace Xboxu se vyvíjí pod krycím jménem Anaconda, nových konzolí se dočkáme příští rok

Společnost Microsoft se drží svojí taktiky pojmenovávání variací konzolí Xbox krycími jmény souvisejícími se zvířaty. Konzole Xbox One byla vyvíjena pod označením Durango a její loňské vylepšení Xbox One X neslo označení Scorpio. Příští Xbox je vyvíjen s krycím jménem Anaconda. Microsoft tuto novinku ohlásil o víkendu prostřednictvím serveruv Windows central.

Podle dostupných informací by se tato konzole měla dostat na trh v roce 2020 a jejím základem by se se měla stát výše zmíněná konzole Xbox One X, radikálně by se však proměnit její hardware. Konzole bude mít nový procesor, grafickou kartu a bude také podporovat SSD disky.

A Anaconda pravděpodobně nebude jedinou konzolí, kterou Microsoft chystá. Víkendová zpráva mluví také o konzoli s označením Lockhart, která by se měla stát dostupnější variantou konzole Xbox, srovnatelnou například s dříve vydaným Xbox One S.

Objevily se také informace, že během několika měsíců by také mohla vyjít aktualizované verze právě odlehčeného modelu Xbox One X. Objevit by se také mohla služba disk-to-digital, která umožní převedení fyzických disků do digitální knihovny. Pokud se objeví, je možné, že další generace konzole Xbox už nebude mít fyzickou mechaniku.

Spolu s novou generací konzolí se také budou rozšiřovat cloudové a streamingové služby Microsoftu. Již v příštím roce jsou v plánu první testy služby, která umožní hraní streamované hrané některých Xboxových titulů na počítačích nebo telefonech.

Zdroj: windowscentral.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.