Příští iPhone SE bude údajně vypadat jako iPhone 8 a používat čipset iPhonu 11

Spekulovaný iPhone SE 2 bude mít design iPhonu 8, používat čip A13, kterým je vybavena nová řada iPhonů, a dostupný bude začátkem příštího roku. Tvrdí to respektovaný analytik Applu Ming-Chi Kuo.

   Telefon bude podle něj také disponovat LCD displejem s úhlopříčkou 4,7 palců (iPhone SE měl obrazovku o 0,7 palců menší) nebo tlačítkem Home s funkcí Touch ID a podle něj bude i většina ostatních parametrů shodných právě s iPhonem 8. Na rozdíl od něj a předchůdce by však měl mít 3 GB RAM. Kuo také předpokládá, že po vydání novinky se iPhone 8 přestane prodávat.

   Kromě toho uvedl, že příští rok by se „dvojky“ mohlo prodat 30–40 milionů kusů, a podle něj to bude nejlepší volba pro upgrade pro přibližně 100 milionů majitelů iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Obecně vzato by iPhone SE 2 měl být pro ty, které nezajímají moderní „vychytávky“ jako funkce Face ID nebo vícenásobný fotoaparát.

   Jednou z otázek, na kterou Kuo nedal odpověď, je cena nového iPhonu. Podle starší spekulace se bude prodávat za zhruba 450 dolarů  (pro srovnání – jeho předchůdce, který již  není na trhu přes rok dostupný, stál ve verzi s 16 GB vnitřní paměti 399 dolarů). Právě na poměry Applu velmi příznivá cena byla největším tahákem „jedničky“.    

Zdroj: macrumors.com, theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.