Foto: se svolením Apple

Příští náhlavní souprava Apple Vision se možná bude dodávat s čočkami na předpis

Mark Gurman pro agenturu Bloomberg prozradil, že budoucí AR náhlavní souprava od společnosti Apple by mohla být menší a lehčí, navíc by se mohla již z výroby dodávat upravená pro uživatele s poruchami zraku.

U první generace Vision Pro společnost tuto problematiku řešila skladováním čoček vyrobených společností Zeiss v maloobchodních prodejnách, což ale způsobovalo problémy s dodávkami a částečně to měnilo obchod s elektronikou v poskytovatele zdravotní péče.

Tato situace také prozradila, jak problematické je spojení elektronického produktu se zdravotním omezením, které se navíc v čase může měnit (změna počtu dioptrií apod.), což s sebou nese také problematiku sdílení náhlavní soupravy mezi více uživateli či potíže při případném darování nebo přeprodání.

Apple se v tomto ohledu snaží přijít s účinným řešením. Již v srpnu podal patenty, které ukazují, že má zájem o výrobu displeje VR nebo AR, který by bylo možné upravit tak, aby zároveň dokázal korigovat zrak. Jsme zvědaví, jak se celá věc nakonec vyvine. Otázkou také zůstává, nakolik tato inovace zvedne cenu produktu, který je už nyní poměrně drahý.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.