Příští smartphone od společnosti ZTE by mohl mít boční výsuvnou kameru

Do éteru pronikly rendery údajného telefonu společnosti ZTE nazvaného Axon S, podle nichž bude mít novinka originální řešení výsuvné kamery – výsuvný mechanismus se nevysouvá zpoza displeje, jak je dnes běžné, ale z boku. Navíc se nevysouvá pouze selfie kamerka, ale i trojitý „zadní“ fotoaparát.

Hlavní fotoaparát bude údajně disponovat rozlišením 48 MPx, druhý rozlišením 19 MPx a jeden z nich by měl mít objektiv s variabilní clonou f/1,7–2,4. Třetí fotoaparát bude údajně sloužit jako senzor s pětinásobným optickým přiblížením.

Smartphone podle spekulací také do vínku dostane OLED displej zcela prostý rámečků nebo podporu 5G sítě (byl by to již druhý model s touto funkcionalitou, prvním je před několika týdny představený Axon 10 Pro 5G). Soudě podle prázdné zadní strany by mohl mít i čtečku otisků prstů integrovanou do displeje.

Více neoficiálních informací o něm v tuto chvíli není známo, není tedy ani jasné, kdy by mohl být představen nebo kolik by mohl stát. Není však také vyloučeno, že rendery jsou pouhými designovými koncepty budoucího možného telefonu, a že údajná novinka tedy momentálně fyzicky neexistuje.

 

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.