Foto: Unsplash

Pro Xbox budou exkluzivní minimálně tři hry od Bethesdy, uvedl Microsoft

Již nějaký ten pátek víme, že Microsoft udělá ze Starfieldu od Bethesdy exkluzivitu pro Xbox a PC, stejnou cestou se vydá také The Elder Scrolls VI. Tím ale výčet nekončí a mezi tyto dva exkluzivní tituly by měl přibýt minimálně ještě jeden. Tuto informaci prozradili právníci Microsoftu v reakci na žalobu FTC proti dohodě se společností Activision Blizzard. V budoucnu by tak měly být Xbox exkluzivity od Bethesdy (minimálně) tři.

„Xbox předpokládá, že tři budoucí tituly, které jsou všechny určeny k hraní především pro jednotlivce nebo v malých skupinách, budou exkluzivní pro Xbox a PC,“ uvedl Microsoft.

Jaká by mohla být třetí hra? Prozatím můžeme pouze spekulovat. Nicméně víme, že Bethesda chystá hru Indiana Jones, ale také Fallout 5 a zapomínat nesmíme ani na Redfall, který byl (stejně jako Starfield) odložen na rok 2023. Velmi pravděpodobně tak půjde o některý z těchto jmenovaných titulů.

Microsoft už roky uplatňuje jasný přístup, kdy odkupuje studia, aby posílil exkluzivity pro Xbox (a Game Pass), takže to není velké překvapení. V poslední době se ale situace vyhrotila, když společnost slíbila, že Call of Duty se bude i nadále objevovat na PlayStationu. Velmi pravděpodobně jde ale jen o páku, kterou Microsoft zřejmě potřebuje k přesvědčení regulačních orgánů, aby mu umožnily uskutečnit dohodu se společností Activision Blizzard.

Zdroj: theverge.com