Zdroj: pixabay.com

Prodejci nabízí speciální štíty na ochranu před zářením z routerů, jsou zbytečné a snižují výkon Wi-Fi

Existuje spousta elektronických vylepšení, která se hodí do každé domácnosti. A pak existují také ta, která se vlastně nehodí vůbec nikam, a to i v případě, že vám jeho prodejce bude tvrdit opak. Na velkých internetových obchodech typu Amazon se v poslední době rozšířila nabídka speciálních krytů na routery, které mají ochránit obyvatele domácnosti před negativními vlivy Wi-Fi záření.

Jedná se přitom o využití Faradayovy klece, fyzikálního jevu, který mimo jiné blokuje většinu elektromagnetického záření a signálů. Pokud svůj router uživatel umístí do toto zařízení, zajistí, že se vlny elektromagnetického záření nedostanou od routeru ven. Nejde však o to, že by tím sebe nebo svoji rodinu ochránil, spíše si všimne, že má zablokovanou Wi-Fi. Pokud opravdu někdo chce Wi-Fi na svém zařízení zablokovat, je to možné, ale doporučili bychom tak učinit pomocí nastavení.

V posledních týdnech se objevila celá řada prodejců, kteří zařízení označované jako „router shields“ nabízí za cenu pohybující se většinou mezi sedmdesáti a sto dolary, i když najdou se i mnohem dražší výjimky. Někteří prodejci si stěžují, že konkurence padělá jejich výrobky a objevují se také recenze, že některé štíty propouští více signálu Wi-Fi než jiné. Za část těchto příspěvků jistě mohou trollové.

V souvislosti s příchodem sítí 5G se objevila řada konspiračních teorií varující před škodlivými účinky elektromagnetického záření v mnoha formách. Rádio AM/FM, sítě mobilních telefonů pro volání, LTE, 5G, Bluetooth, Wi-Fi nebo infračervené záření například ze straších televizních ovladačů jsou založené na nízkoenergetickém záření, které není pro člověka nijak nebezpečné. Pokud byste přesto měli pocit, že vám Wi-Fi doma vadí, stačí ji vypnout přímo na routeru ať už fyzickým tlačítkem nebo softwarově a není nutné si kvůli tomu kupovat drahý štít.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.