Zdroj: thespaceperspective.com

Projekt Space Perspective otevírá cestu turistům do stratosféry

Původním plánem společnosti World View Enterprises bylo dopravovat užitečné zařízení do stratosféry za pomocí obřích balónů. Její zakladatelé nyní oznámili vznik nového projektu Space Perspective, který bude do vysokých nadmořských výšek vysílat lidské pasažéry. Ti zažijí kromě unikátního zážitku také pohled na Zemi.

Pasažéři speciální výhledové gondoly zavěšené pod obřím balónem se nedostanou přímo do vesmíru. Maximální výška letu by měla být přibližně 30 kilometrů, přičemž o vesmíru se většinu uvažuje od výšky 80 kilometrů. Pasažéři vyhlídkových letů nezažijí stav beztíže, ačkoliv budou váhově o něco lehčí. Přesto se jim naskytne pohled, o němž si většina lidí může nechat pouze zdát. Každý z letů bude spadat do kompetence Úřadu komerčního kosmického letu FAA, takže z úředního hlediska se jedná o vesmírné lety.

Pasažéři se do zmíněné výšky budou vznášet na palubě podvěšené gondoly s názvem Neptun, která je ze všech stran prosklená, a poskytuje tak panoramatický výhled. Jednoho letu by se mohlo účastnit až osm cestujících a jeden člen posádky. Výlet by měl trvat přibližně šest hodin a balón napuštěný vodíkem, pod nímž by byla kabina zavěšena by stoupal rychlostí 12 kilometrů za hodinu. Součástí vybavení je samozřejmě také toaleta, malý bar a také Wi-Fi připojení.

Internetové připojení je na palubě proto, aby cestující mohli své zážitky sdílet online s přáteli. Kromě toho provozovatel uvažuje o možnosti unikátních akcí, jako je konání svateb nebo uměleckých show. První lety by podle plánů společnosti měly proběhnout v příštím roce, kolik jich bude a jak často budou pořádány, zatím není jasné. Jistě budou závislé na počasí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.