Foto: se svolením Improbable

Projekt vojenského metaverza Skyral, který měl sloužit reálným vojákům, byl ukončen

To, jak mělo vypadat vojensky laděné metaverzum Skyral společnosti Improbable, se už nikdy nedozvíme. Pravdou ale je, že propagační video (jež bylo později smazáno) zveřejněné v listopadu nevypadalo příliš slibně. Objevil se v něm avatar ve vojenské výstroji, který se neohrabaně potácel po výcvikovém zařízení, taktéž v něm byl z pohledu první osoby k vidění voják držící pušku.

Britská technologická společnost s ironickým názvem Improbable (v překladu Nepravděpodobné) se tento svůj odvážný projekt totiž rozhodla oficiálně ukončit. Jde o další zklamání pro lidi, kteří vnímali využití sdílených virtuálních světů jako příležitost pro podporu vojenského odvětví.

Dosud ale není zcela jasné, co k ukončení projektu vedlo. Bývalá prezidentka a generální ředitelka společnosti Caitlin Dohrman oznámila, že se Improbable rozhodla „přeorientovat na své komerční metaverza“ kvůli potížím v ekonomické oblasti. Společnost se proto nyní rozhodla zaměřit na ziskovější oblasti, v nichž lze koncept metaverza uplatnit.

Jaké mělo metaverzum Skyral být? Na stránkách společnosti se uvádí, že mělo jít o „špičkový“ software zaměřený na národní bezpečnost. Konkrétně se mělo jednat o virtuální prostředí, které by nově definovalo způsob, jakým lze „transformovat způsob plánování, výcviku a fungování“ národní bezpečnosti.

Podle spoluzakladatele společnosti Improbable Hermana Naruly měli tvůrci původně vizi vytvořit vojenské simulátory podobné populární sérii Arma, ovšem v mnohem větším měřítku. Společnost se dokonce rozhodla, že by mohla spolupracovat přímo s armádami v USA a Velké Británii.

Zdroj: gizmodo.com