Foto: Unsplash

Propouštění v Amazonu se dotkne více než 18 000 zaměstnanců

Společnost Amazon ruší více pracovních míst, než původně plánovala, přiznal generální ředitel Andy Jassy v příspěvku na svém blogu. Již v listopadu se objevily zprávy, že gigant v oblasti elektronického obchodu ruší 10 000 pracovních míst, nyní společnost oznámila, že zrušených pozic bude více než 18 000.

Jassy uvedl, že většina nadcházejících propouštění se bude týkat maloobchodní a náborové divize. Jak poznamenává deník The Wall Street Journal, Amazon v posledních letech těžil z pandemie covidu-19, protože lidé museli častěji než dříve nakupovat online. Společnost údajně přijala stovky tisíc zaměstnanců, aby udržela krok s nárůstem poptávky. Následně však vedení společnosti zjistilo, že ne všechny divize jsou ziskové, a došlo k zmrazení přijímání zaměstnanců a uzavření některých kamenných prodejen.

Podobná situace nastala i ve společnosti Meta, kde bylo ohlášeno plánované propuštění až 11000 zaměstnanců. Stejně jako vedení společnosti Amazon i šéf společnosti Meta Mark Zuckerberg po velkém nárůstu příjmů v důsledku pandemie výrazně zvýšil investice do firmy. Nakonec se však výdaje zákazníků vrátily k trendům před pandemií, což vedlo k nižším příjmům Facebooku.

Jassy uvedl, že Amazon osloví postižené zaměstnance počínaje 18. lednem, takže propouštění bude pravděpodobně probíhat v průběhu následujících týdnů. Dodal, že Amazon propuštěným zaměstnancům nabídne balíčky, které zahrnují „odstupné, přechodné dávky zdravotního pojištění a externí podporu při hledání zaměstnání.“

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.