Foto: se svolením Byowave

Proteus je nejnovější ovladač z modulárních kostek pro Xbox

Xbox rozšiřuje svou nabídku příslušenství o ovladač Proteus, modulární gamepad vytvořený začínající společností Byowave, která vyrábí periferie v rámci programu Designed for Xbox. Ovladač Proteus je tvořen z několika kostek velikosti dlaně, které lze vzájemně propojit v nejrůznějších konfiguracích s vyměnitelnými čelními plochami, jež obsahují standardní tlačítka ovladače, analogové páčky a směrový panel. Hráči si tak mohou ovladač Proteus Controller nastavit pro individuální použití: v jedné ruce, naplocho na stole, jako součást tradičního gamepadu s dlaňovými úchyty, připojený k joysticku a v dalších konfiguracích.

Proteus Controller je nyní k dispozici k předobjednání za zvýhodněnou cenu 255 dolarů. Očekává se, že dodávky budou zahájeny letos na podzim. Kompletní sada obsahuje dvě napájecí kostky, dvě analogové kostky, jednu poloviční kostku, dvě podložky a vyměnitelné periferie. K dispozici je D-pad, levá spoušť, pravá spoušť, dvě varianty s jedním tlačítkem, XYAB, mini analogová páčka a klasické seskupení Xbox. Součástí balení jsou také levá a pravá rukojeť pro vytvoření tradičního gamepadu a kryty zásuvek a konektorů. Součástí balení je nabíjecí kabel USB-C a datový klíč Bluetooth.

Ovladač bude při uvedení na trh kompatibilní pouze s konzolemi Xbox Series X/S, Xbox One a Windows 10 a 11. Nebude fungovat s PlayStationem 5 ani Switchem (tedy alespoň ne zpočátku). Tým Byowave uvádí, že nemůže zaručit, zda bude ovladač Proteus fungovat se Steam Deckem, nicméně doufá, že ano.

Zdroj: engadget.com