Foto: se svolením Anker

První 3D tiskárna společnosti Anker může být ta, na kterou jste čekali

Společnost Anker, známá především svými nabíjecími produkty, se poustila do 3D tisku. Společnost představila AnkerMake, svou novou značku pro 3D tisk, a její první model s názvem AnkerMake M5. Anker tvrdí, že model M5 řeší ty nejpalčivější problémy, které bránily 3D tiskárnám v rozšíření, včetně jejich obvykle pomalé rychlosti tisku.

AnkerMake M5 má základní rychlost tisku 250 mm/s, která je určena pro případ, že pracujete na detailnějších projektech, jež vyžadují hladký povrch. Tiskárna má však také mnohem rychlejší režim, který jí dává výkon pro tisk až 2 500 mm/s². Konečný výsledek je sice hrubší a méně detailní (tento režim je vhodný hlavně pro prototypy a možná některé hračky), nicméně podle společnosti Anker umožňuje tiskárně M5 zkrátit průměrnou dobu tisku až o 70 % ve srovnání s jinými tiskárnami.

Kromě pozoruhodné rychlosti byla tiskárna M5 navržena tak, aby se snadno nastavovala: Připravit ji k zahájení tisku prý zabere pouhých 15 minut. Aby společnost Anker vyřešila další problematický bod – potřebu neustálého dozoru při tisknutí – implementovala do tiskárny M5 vestavěnou kameru s umělou inteligencí, která tiskové úlohy monitoruje. Pokud jsou zjištěny problémy, jako je např. ucpání trysky, odešle upozornění do telefonu. Prostřednictvím mobilní aplikace Anker můžete také sledovat živé přenosy tiskových úloh, ať jste kdekoli.

Zda M5 dokáže všem těmto slibům dostát, se teprve uvidí. V tuto chvíli se jedná o projekt na Kickstarteru (crowdfundingová platforma), který bude odstartován za pár hodin. I v případě úspěšné kampaně bude tak chvíli trvat, než Anker začne produkt dodávat. Pokud budete chtít projekt podpořit a nevadí vám si na tiskárnu počkat, můžete AnkerMake M5 získat za cenu 429 dolarů. Poté budete muset přislíbit alespoň 499 dolarů, abyste si přístroj zajistili.

Zdroj: engadget.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.