Foto: se svolením Nintendo

První animovaný film Super Mario se dočkal remasteru. Podívejte se, jak vypadá

Patříte mezi skalní fanoušky Maria? Pokud ano, pak vás jistě potěší zpráva, že první animovaný film od Nintenda z roku 1986 – The Great Mission to Rescue Princess Peach (Velká mise na záchranu princezny Peach) – získal remasterovanou verzi. Společnost Femboy Films jej totiž zveřejnila ve 4K rozlišení. Skvělou zprávou je, že tato nová verze je dostupná veřejně a zdarma na YouTube (odkaz na konci článku) nebo v internetovém archivu.

Vylepšená verze zahrnuje nejen čistší obraz s věrnějšími barvami (který vychází ze vzácné 16mm kopie), ale také anglické titulky a dvoukanálový zvuk Dolby Surround z VHS verze.

Ačkoli příběh nijak zvlášť neoslní – Mario a Luigi jednoduše cestují do Houbového království, aby zachránili princeznu Peach, jež byla zajata králem Koopou – jde o zajímavou sondu do série Super Mario Bros. v době, kdy stála teprve na začátku.

Ve filmu se objevuje celá řada odkazů na původní hru Super Mario Bros., ale nachází se v něm i mnoho neobvyklých témat, které v konceptu dnešního Maria vypadají minimálně podivně – Mario a Luigi například pracují v obchodě s potravinami, Luigi pije saké atp.

Pravdou ale je, že vydání remasteru znamená mnohem víc. Jde totiž o významný krok, jak tento film zachovat i do budoucna. Velká mise totiž byla oficiálně vydána pouze v Japonsku a vyšla pouze jedna série VHS kazet. Nebýt současného kroku tak mohl být tento animovaný film pro moderní diváky navždy ztracen.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.