První iPhony X mohou mít čeští zákazníci už dnes a ještě k tomu podpořit dobrou věc

Nový high tech smartphone iPhone X je opravdu horké zboží. Celosvětově byl jeho prodej zahájený dnes a, možná trochu překvapivě, bude možné od dnešního získat telefon i v České republice. Konkrétně tedy v obchodě Alza.

Má to však jeden háček, telefon totiž není prodáván standartní cestou, ale formou tzv. holandské kauce. V ní se telefon neprodává, za svoji standardní cenu, tedy 29 990 Kč (64 GB verze), ale za cenu znatelně vyšší. Rozdíl obou částek po tom půjde na charitativní účely. Cena začíná na 44 990 (29 990 Kč za telefon, a 15 000 Kč na charitu) a s každým dnem částka klesne o 3 000 Kč až do dosažení prodejní ceny nebo do vyprodání zásob. Podle Alzy by první telefony, by měly na centrále v Holešovicích být k dispozici dnes kolem 13:00.

K dispozici jsou dvě barevné varianty telefonu, tedy stříbrná a vesmírně šedá. Vybrat si také můžete velikost úložiště, 64 GB nebo 256 GB, která je o 5 000 Kč dražší. Příspěvek je možné poslat jedné ze tří charitativních organizací. Cesta domů pomáhá ulehčit poslední chvíle umírajícím pacientům a jejich blízkým, Život dětem pomáhá nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci a potřebují odbornou pomoc a podporu svého okolí a Pestrá společnost cvičí psí asistenty pro lidi s různým typem postižení.

V rámci pomoci Alza přislíbila, že sto procent příspěvku, který zákazník zaplatí navíc, půjde na dobré účely. Příspěvek je navíc hodnocen jako charitativní činnost i v rámci daňového řádu, zakoupí-li tedy nový iPhone X firma, může si částku příspěvku odečíst z daní.

Protože iPhonů X je zatím nedostatek, objevují se v různých částech světa aukce, kde je možné telefon získat za vyšší cenu. Krok Alzy, který nezohledňuje vlastní zisk, ale pomáhá druhým je třeba v tomto kontextu ocenit.

Zdroj: Alza.cz